פיתוח מנהלים

פיתוח מנהלים במרכז למינוף עסקי על ידי סדנאות מרתקותבקרוב יעלה מידע מקצועי על שירותי פיתוח מנהלים שניתן למצוא במרכז למינוף עסקי.

בין השירותים תוכלו למצוא:

  • תהליכי פיתוח מנהלים וכן ייעוץ למנהלים לייעול העובדים
  • סדנאות למנהלים מגוונות שמועברות על ידי אנשי מקצוע מהשורה הראשונה
  • הדרכת מנהלים במגוון תחומים ונושאים אשר מנהלים נתקלים בהם באופן יומי

פיתוח מנהלים – ההבדל בין "מנהל" למנהיג

האפשרות לקחת קבוצת אנשים ולהוביל אותה, בכל תחום בחיים ובכל מעגל עסקי טומנת בחובה אחריות רבה. אחריות על הצלחתו של כל פרט בתוך הקבוצה וההצלחה של כל הפרטים כקבוצה המתפקדת באופן רציף ומשותף. האם ישנה דרך להוביל את אותה קבוצה לדרך בה פועלת מכונה משומנת היטב ומהו שינוי הלך הרוח הנדרש להפיכתו של מנהל לאותו מנהיג רב השפעה?

כיצד אנחנו יכולים ובאיזו דרך אנחנו מעוניינים להשפיע על העובדים שלנו והאם נוכל לעשות זאת בקלות?

מיהו מנהל טוב?

כיצד ניתן להניח את האצבע או לבנות סקלה מדויקת, של מיהו "מנהל טוב"? כפי שנאמר, כולנו טובים, כולנו חכמים וכולנו יודעים את התורה, אבל האם זה באמת מספיק?האם הידיעה, הסיסמאות, והדרך המקובעת הידועה לנו בניהול, היא זו שתוביל אותנו ואת העסק/הצוות שלנו להצלחה.

אחת הטעויות הנפוצות של המנהל הממוצע, בשונה מהמנהל שהצליח להגיע לדרגת המנהל הטוב, או כפי שאנחנו קוראים, דרגת המנהיג, היא הצורך בניהול העובדים על כל צעד ושאל, המנהיג בשונה מהמנהל ידע לכוון את העובדים שלו למטרות ולשאפתנות להצליח הן כפרטים בודדים והן כקבוצה גם מבלי לנהל אתה המערכת בכל שעה משעות היום ומתפנה לחשיבה ופיתוח כלים להשגת היעד הבא- אבל כיצד עושים את זה?

מנהל עשיר מנהל עני – אף אחד לא אכל את הגבינה שלך...

תת הפסקה הזאת נשמעת לכם מוכרת ולא בכדי ונועדה להבהיר לכם את חשיבות פיתוח המנהיגות אל מול כושר הניהול הקבוצתי. האם ישנה אפשרות להפוך למנהיג או שמנהיגים נולדים כאלה עוד מראשית הד.נ.א שלהם? הכישרון למנהיגות אינו טמון בכל אחד אבל ניתן לפיתוח אצל מי שיודע וממנוסה בניהול, יכולת השמורה בעיקר לנו הקהל הישראלי, הרי בינינו לבין עצמנו, כולנו יודעים לנהל היטב, גם את עסקנו וגם את עסקי שכננו, אז למה שלא נתעל את היכולת הזאת למובן החיובי שלה.

בואו ונכיר את שני המנהלים....

אז מיהם, אם כך, שני המנהלים שלנו? המנהל העני הוא אותו מנהל מוצלח לכל הדעות שיודע לפקח על העובדים שלו ביד רמה, הוא יודע לקחת את העובדים שלו ולהראות להם, "מי הבוס" ולהשיג את היעדים שלו הן מבחינת תוצאות והן מבחינת התנהלות באופן כמעט יומיומי, העובדים של אותו מנהל כמעט תמיד רוכשים לו אנטגוניזם סמוי וגלוי, ועל אף, או אולי בזכות, הצלחותיו ושביעות רצון חבר ההנהלה חייב המנהל העני לעמוד על משמרתו בכל עת, שמה חלילה, קצת העבודה ו/או היעדים ירדו מהתפוקה שהוא הציב.

המנהל העשיר שלנו לעומתו הוא מנהל חדור מוטיבציה והצלחה לא פחות, הוא רוצה לרצות את חבר ההנהלה, אל בשונה מהמנהל העני, רואה בהצלחת הצוות שלו הצלחה וגאווה אישית אבל יחד עם זאת גם הצלחת יחידה. אותו מנהל יודע להנהיג את הקבוצה ולהחדיר בה מוטיבציה ורצון ולא עבודה בעל כורחה, "כי פשוט חייבים להביא כסף הביתה", המנהל העשיר שלנו, לא יהיה חייב לעבור בכל דקה מדקות היום ולהשגיח על הצוות, יוכל לצאת לישיבות והשתלמויות שיהפכו אותו למנהיג טוב עוד יותר ולהשיג את התוצאות יחד עם ה"צוות" שלו, בשונה מהמנהל העני שעושה זאת עם ה"עובדים" שלו.

האם גם אתם מעוניינים להפוך את העובדים שלכם, לצוות חדור מוטיבציה שעובד אתכם ולא עובד עבורכם...?

Image courtesy of Jscreationzs / FreeDigitalPhotos.net

לפרטים נוספים וייעוץ ראשוני פנו אלינו

הכירו את צוות המומחים
יגאל סורוצקי - יועץ עסקי בכיר
יגאל סורוצקי

יועץ עסקי

נטע סורוצקי - יועצת שיווקית
נטע סורוצקי

יועצת שיווקית

אורלי גרובר מגוון שירותי ייעוץ עסקי המאובחנים על ידי אנשי מקצוע
אורלי גרובר

מאבחנת עסקית

יוסי כהן

יועץ שיווקי באינטרנט

עידן סוקובסקי - ייעוץ עסקי לעסקים בתחום האינטרנט
עידן סוקובסקי

יועץ שיווקי באינטרנט

אוהד לורנס - ייעוץ שיווקי בתחום קידום האתרים האורגני
אוהד לורנס

יועץ שיווקי באינטרנט

אביטל רחמן - מומחית פייסבוק
אביטל רחמן

מומחית פייסבוק

תמיר אשכנזי

מומחה לשיווק און ליין

גיא פפר

רואה חשבון

כל הזכויות שמורות - המרכז למינוף עסקי